Еліксир молодості у склянці соку

Еліксир молодості у склянці соку щодня у вашому меню

Натуральні соки

1. ГРЕЙПФРУТОВИЙ

Енергетична цінність соку: в 100 мл – 36 ккал.

Багатий на вітаміни С, В1, В2, РР, органічні кислоти, клітковину, ефірні масла, має низький вміст цукру. Сприяє покращенню травлення, знижує артеріальний тиск, має заспокійливу дію. При гострих респіраторних захворюваннях пити 1 склянку за 30 хвилин перед їжею тричі на день; при гастритах з пониженою секрецією – ½ склянки тричі на день; при інших проблемах шлунково-кишкового тракту – розбавленим на 1/3 водою тричі на день.

Не вживати: при гастриті з підвищеною кислотністю, виразкових захворюваннях, алергії.

2. АПЕЛЬСИНОВИЙ

Енергетична цінність соку: в 100 мл – 34 ккал.

Має вітаміни А, С, В, D, каротин, солі калію, органічні кислоти. Вживають для профілактики і лікування гострих респіраторних захворювань, при гастритах з пониженою кислотністю, порушеннях у роботі печінки і сечовивідних шляхів, для зниження зайвої ваги і угамування спраги.

Дозування: 1/3 склянки тричі на день (не більше однієї склянки протягом дня), не раніше ніж через 20 хв. після їжі, адже він може порушити процес травлення.

Не вживати: при гастриті з підвищеною кислотністю, виразкових захворюваннях, алергії, запальних процесах тонкого кишківника і підшлункової залози.

3. ЛИМОННИЙ

Енергетична цінність соку: у 100 мл – 36 ккал.

Багатий на мінеральні солі, вітаміни А, В6, С, вуглеводи, клітковину. Вживають при проблемах шлунково-кишкового тракту, порушеннях обміну речовин, застудах, інфекційних та вірусних захворюваннях. П’ють концентрованим по 50 грам за 30 хв. перед їжею, або через 1 год. після їжі тричі на день.

Не вживати:: при гастриті з підвищеною кислотністю, виразкових захворюваннях, алергії, запальних процесах тонкого кишківника і підшлункової залози.

Застереження!!! Сік лимона негативно впливає на зубну емаль, тому його необхідно пити через трубочку, щоб не було прямого контакту з Вашими зубами.

4. ЯБЛУЧНИЙ

Енергетична цінність соку: в 100 мл – 38 ккал.

Має вітаміни С, В, В2, Р, Е, глюкозу, фруктозу, каротин, калій, залізо, марганець, кальцій, пектини. Сік яблук тонізує організм, підвищує його здатність до боротьби з інфекційними захворюваннями. Сік кислих яблук має заспокійливу дію, тому є корисним для людей, що займаються щоденною розумовою діяльністю. Пити 1 склянку після їжі.

Не вживати: при гастриті з підвищеною кислотністю, виразкових захворюваннях, запальних процесах тонкого кишківника і підшлункової залози.

5. ГРУШЕВИЙ

Енергетична цінність соку: в 100 мл – 39 ккал.

Сік є джерелом вітамінів А, В, С, Р, РР, цинку, міді, йоду, заліза, марганцю, арбутину (має дезінфікуючу та протизапальну дію). Вживають його для зниження рівня холестерину. Активізує роботу імунної системи, виводить важкі метали, сіль та воду з організму.

Пити по 0,5 – 1 склянці тричі на день, додаючи мед, після їжі.

6. ГАРБУЗОВИЙ

Енергетична цінність соку: в 100 мл – 48 ккал.

Багатий на вітаміни С, В, В2, РР, каротин, білок, клітковину, солі калію та кальцію. Вживають при порушенні обміну речовин та ожирінні. Гарбузовий сік покращує роботу шлунково-кишкового тракту, має заспокійливу дію. Пити 1 склянку один раз на день; при порушенні сну – 1 склянку соку перед сном із медом. Окрім лікувальних властивостей гарбузовий сік має відмінний смак у поєднанні з яблучним і морквяним соком.

7. МОРКВЯНИЙ

Енергетична цінність: в 100 мл – 28 ккал.

Має велику кількість провітамінів А, бета каротину, вітаміни С, В, D, Е, мінеральні речовини, мікроелементи. Морквяний сік покращує зір, стан шкіри, структуру зубів, виводить з організму токсини і шкідливі речовини, нормалізує обмін речовин. Дозування: 1 склянка соку + 1 столова ложка меду – 2-3 рази на добу перед або після їжі. Можна пити з додаванням невеликої кількості рослинної олії або молока (на смак не впливають).

Не вживати: при гастриті з підвищеною кислотністю, виразкових захворюваннях, запальних процесах тонкого кишківника.

Обережно споживати при цукровому діабеті!

8. БУРЯКОВИЙ

Енергетична цінність: в 100 мл – 28 ккал.

Має цукор, мінеральні солі: Mg, K, Ca, Fe, P, багатий поживними речовинами, йодом. П’ють сік для профілактики захворювання виразки. Дозування: 100 мл двічі на день. При анемії роблять суміш з соку буряка, моркви, редьки, капусти, яблук, гарбуза, слив.

Не вживати: при виразкових захворюваннях, цукровому діабеті, сечокам’яних захворюваннях.

9. КАПУСТЯНИЙ

Енергетична цінність: в 100 мл – 27 ккал.

Має велику кількість вітамінів С, групи В, РР, мінеральні речовини: К, Са, Р, Na, клітковину, високий відсоток йоду. Виводить з організму шлаки, знижує холестерин, сповільнює перетворення вуглеводів у жири. Коктейль із соку капусти та моркви має протизапальний, лікувальний та зміцнюючий вплив на організм, оскільки має велику кількість вітаміну С. Пити теплим по 0,5 – 1 склянці за 30 хв. перед їжею 2-3 рази на день.

Не вживати: при підвищеній кислотності, панкреатиті, інфаркті міокарда.

10. Із СЕЛЕРИ:

Енергетична цінність: в 100 мл – 32 ккал.

Багатий на вуглеводи, цукор, вітаміни С, В1, В2, РР, Р, Na, мікроелементи. Сік селери вживають при анеміях, цукровому діабеті, ожирінні, мігрені, неврозах, безсонні, для покращення зору, алергічних захворюваннях. Він підвищує тонус, покращує апетит, знижує артеріальний тиск. Дозування для профілактичних заходів: 1 – 2 ч. ложки соку тричі на день, за 30 хв. перед їжею (не більше ніж 100 мл на добу). Смачний сік селери є в поєднанні із соком моркви, буряка, капусти, редьки.

Не вживати: при запальних процесах підшлункової залози, нирок, в період вагітності.

Листя і стебла селери мають великий вміст білка (> 14 %), ефірних олій, вітаміну С, провітаміну А, мінеральних речовин Р і Fе, рослинних гормонів, ніж у селері.

Стебла можна споживати окремо.

11. КОКТЕЙЛЬ «ІМУНІТЕТ»:

буряковий, морквяний, яблучний, лимонний, сік стебла селери, імбир.

Енергетична цінність соку 100 мл – 175 ккал.

Коктейль «Імунітет» забезпечує захист імунної системи людського організму, що відповідає за здоров’я і самопочуття. Він гарантує відновлення сил, позитивних емоцій та настрою. У склад коктейлю входять усі необхідні для організму білки, жири, вуглеводи, вітаміни, мінеральні речовини, мікроелементи.

ІМБИР:

Енергетична цінність: в 100 мл – 60 ккал, в 5 мл (1 ч. л.) – 3 ккал.

Багатий на велику кількість ефірних олій, амінокислот, Mg, P, Ca, вітаміни А, С, В1, В2. Як антиоксидант знижує артеріальний тиск, холестерин. Стимулює травлення і обмін речовин, очищає організм від шлаків та токсинів, покращує зір і пам’ять.

Попередження! Дозування імбиру має бути помірним, адже він впливає на тиск і при великій кількості підвищує температуру.

Не вживати: при шлунково-кишкових захворюваннях, виразці шлунку, діабеті, гіпертонії, високій температурі, в період грудного вигодовування і вагітності.

За рекомендацією
головного лікаря – дієтолога
Львівської області
Завади Зоряни Іванівни