Про вегетаріанство

Про вегетаріанство

Слово «вегетаріанець» походить від латинського «vegetus», що вказує на духовно і фізично розвинену особу, це не просто фруктово-овочева дієта, а інший спосіб життя, з філософської та етичної точки зору. Вегетаріанство існувало завжди, адже якнайдавніші люди були спочатку збирачами, а потім вже мисливцями.

Пізніше вегетаріанство не мало дуже великої популярності в Європі, аж до новітнього часу, коли воно стає актуальним серед «проінформованої аристократії». Відомо наступні його різновиди: спраутаріанство, фруторіанство, сироїдство, веганство, лакто-вегетаріанство, а також младовегетаріанство.

Раніше вегетаріанський спосіб харчування був обумовлений або з філософської точки зору, або релігійної. У багатьох дослідах доведено, що витривалість всіх вегетаріанців при навантаженнях м’язів є в 1,5 раза більшою ніж у людей, які вживають м’ясо. Стійкість до стресів при рослинному харчуванні збільшується удвічі.

У наші дні прихильники вегетаріанства переслідують наступні цілі: зміцнення здоров’я, продовження тривалості життя, попередження найрізноманітніших хворіб (шлунково-кишкового тракту, серцево-судинних, обміну речовин).

Зараз по цілому світу нараховуються мільйони вегетаріанців, ця ідеологія все більше розповсюджується. Але є й такі, хто перетворюється на вегетаріанців лише декілька раз на рік, власне під час релігійних постів. Це в особливий спосіб стосується Галичини, а особливо Львова.

«Смаколик» всім своїм єством проповідує філософію «здорового» життя. Особливо це доводить своїм меню, де страви приготовлені технологічно просто, проте здорово та смачно.

Наше меню відповідає вимогам вегетаріанців – страви у яких є бодай один компонент, що заперечує основам вегетаріанства, виділені по-особливому.

Тому всі будуть задоволені і ситі!

Смакуйте та насолоджуйтеся!