Зелені проростки здоров’я

Зелені проростки здоров’я

Про будівельний матеріал для латання дірок у нашому здоров’ї

І справді – проростки несуть нашому організму в дар цілий склад поживних речовин, вітамінів і ферментів. При низькій калорійності вони мають високу енергетичну цінність. Додаючи їх до їжі, ми отримуємо потужний заряд бадьорості. Їм також притаманні властивості антиоксидантів, які гальмують процес старіння.

Пророщені зерна – великі цілителі!

Люцерна

У склад цих проростків входить багато необхідних для людського організму мінералів: кальцій, калій, фосфор, марганець, залізо, цинк, мідь, фтор. Люцерна має до 35 % білків! Ця унікальна рослина містить весь комплекс вітамінів: С, А, В (включно В12), Е і також К. Проростки люцерни дуже універсальні. Ми рекомендуємо їх вживати із салатами, коктейлями і як гарнір до будь-якої страви.

Редиска

У ніжних пророслих пагонах редиски є вітаміни А, В, С і К, а також цинк, залізо, магній, фосфор і калій. У цілому проростки мають у 30 разів більше вітамінів, ніж редиска. Їм притаманний аромат і гострота редиски, тому вони додають пікантності будь-якій страві (салатам або супам).

Крес – салат

Вітамінна цінність цієї рослини надзвичайно велика. Проростки креса багаті основними і незамінними вітамінами А, В1, В2, В3, В5, В17, С, D, Е і К; солями калію, кальцію, фосфору, йоду, заліза, магнію, сірки, міді. Крес містить аскорбінову кислоту, каротин, тіамін, рибофлавін, гірчичне ефірне масло.

Він корисний для травлення, є прекрасним стимулятором апетиту, має антимікробну дію, сечогінні властивості, нормалізує кров’яний тиск. Завдяки високому вмісту вітаміну С крес-салат ефективний при лікуванні вірусних інфекцій. Він є джерелом йоду, необхідного для правильної роботи щитовидної залози; сірки, що відповідає за здоров’я шкіри і волосся, а також за процес відновлення епітелію і очищення крові, розщеплення і засвоювання білків. Смак пророщеного крес-салату сильний, пряний, гострий і пікантний.

Крес зі своїми смаковими характеристиками ідеальний у свіжому вигляді як закуска. Він чудово поєднується з овочами і деякими фруктами та ягодами, а також рибою, м’ясом, птицею і сиром.

Горох

Проростки гороху мають фантастичний смак та високу харчову властивість. У 100 г проростків міститься рекомендована доза вітаміну С, половина рекомендованої дози вітаміну А, також і значна кількість фолієвої кислоти, необхідної для підтримки нормального стану клітин і крові. Додаючи їх до свого раціону, Ви отримаєте хорошу порцію кальцію, заліза і фосфору.

Ми рекомендуємо їсти проростки гороху у свіжому вигляді, додавати до салатів або використовувати в якості гарніру.

Соняшник

Проростки соняшника мають надзвичайно багатий мінеральний склад. У великій кількості в них є кальцій, магній, залізо, цинк, калій. Високий вміст корисних речовин у поєднанні з легкою біологічною доступністю продукту робить проростки соняшника унікальним полівітамінним і полі мінеральним продуктом, ідеально збалансованим за складом. Вони покращують концентрацію уваги і підвищують працездатність. Виняткову цінність проростки насіння мають для дитячого харчування. Завдяки високим смаковим якостям проростки соняшника можуть бути використані як складова при приготуванні різного виду салатів, паст, паштетів.

Льон

У проростках льону є велика кількість масла, каротину, вуглеводів. Вони – найбільше джерело жирних кислот. Ці проростки знижують рівень холестерину. Ми рекомендуємо їх вживати з салатами, коктейлями і як гарнір до будь-якої страви.

Жито

У проростках жита є білки, вуглеводи, фосфор, калій, магній, марганець, кальцій, цинк, залізо, мідь, вітаміни В1, В2, В3, В6, В9, Е, F, біотин. Сприяють нормальній роботі серця, полегшують наслідки стресів, стан шкіри і волосся.

Пшениця

Проростки пшениці містять вуглеводи, фосфор, калій, магній, марганець, кальцій, цинк, залізо, мідь, ванадій, вітаміни В1, В2, В3, В5, В6, В9, Е, F, біотин. Вони характерні високою харчовою цінністю, бо у них є значна кількість ферментів та мінеральних сполук. Завдяки споживанню проростків людський організм може отримати неабиякий внесок корисних сполук. Вони регулюють, відновлюють і стабілізують дію життєвоважливих функцій організму, збагачують кров киснем, перешкоджають різним інфекціям та запальним процесам.

Дієтологи стверджують, що білок пшеничного зародка за своїм складом дуже схожий на білок м’яса.