Цукровий діабет

Рекомендації щодо харчування при підвищеному вмісті цукру

Людина мала б їсти те, що їй потрібно.
Вона зазвичай їсть те, що їй подобається.
Однак здоров’я вона збереже тільки тоді,
Коли їй сподобається те, що їй потрібно.

Піке, давньогрецький лікар ,200 років до н. е.

Дієта людини, яка живе з діабетом, не є виключним переліком заборон і джерелом гіркоти з приводу своєї неповноцінності у порівнянні з іншими людьми.

Дієта для діабетика є тими правилами, дотримуючись яких , можна із впевненістю розраховувати на успіх у контролі за таким серйозним захворюванням.

Важливим правилом є дотримання режиму харчування – рівномірний розподіл вуглеводів протягом дня, не голодувати, прийоми їжі мають бути часті і невеликими порціями, щоб цукор у кров надходив поступово.

Продукти повинні містити білки, жири, вуглеводи, мінеральні речовини і вітаміни.

Залежно від вмісту вуглеводів продукти діляться на 3 групи :

  • не містять вуглеводів, це : м’ясо, риба, яйця, капуста, помідори, огірки, салат, шпинат ;
  • містять вуглеводи до 10 %, це : молочні продукти, буряк, морква, стручкові, яблука, груша, гарбуз ;
  • багаті вуглеводами, це : цукор, кондитерські вироби.

Дуже корисними є гречана і вівсяна крупи, оскільки вони містять велику кількість натуральних харчових волокон, які в меншій мірі перетворюються в жири.

Цукрознижуючу і посилюючу ферментацію секреції дію мають соки із сирої картоплі, свіжої білоголовкової капусти, свіжих плодів малини, кизилу, груші.

Овочі та фрукти мають бути обов’язковим компонентом раціону. Їх можна спожити як фреш, що швидко приготується у нашому кафе під замовлення.

Йогурт та молоко споживають заради лактози (молочний цукор), яка є у них у розчиненому стані, тому засвоюється легко і швидко. А «Смаколик» щодня робить смачні живі йогурти та ще й з різними додатками, серед яких найкориснішими є зелені проростки.

Але завжди треба пам’ятати про маленьку хитрість, проте потужну зброю проти діабету , – кількість їжі переводиться у хлібні одиниці (таблиця переводу є в бармена).

І тоді Ваше меню буде різноманітним, смачним та корисним!

А «Смаколик» гарантує забезпечення широкого асортименту страв у рамках Вашої дієти.

Будьте здорові!