Мед з хутора Видра

Мед з хутора Видра

Між Золочевом та Бродами, у вирі вод Дніпра та Вісли, лежить пасмо лісистих вершин, що сягають 500 метрів над рівнем моря, і, які у комплексі з чистоводними ставками та озерами, творять незрівнянний краєвид. На фоні тих лісів, гір і водойм підіймаються мальовничі замки і старовинні поселення.

Неподалік від с.Підгірці, на стрімкому пагорбі, майорить Олеський замок, а нижче знаходиться чарівний костел часів барокко і монастир Капуцинів. Далі вабить Білокамінь із замком Вишневецьких, який сьогодні нагадує руїну, а на півдні – Золочівський замок, історія якого тісно пов’язана із життям панів Собеських. У північній стороні розташувалися Броди із замком Конецпольських і старовинною синагогою, а на сході, на високій горі, – Підкамінь з монастирем Домініканів. Врешті-решт за дві милі від Підкаменя милує око Почаївська Лавра – другий за величиною православний монастир в Європі.

Пониква лежить у долині, оточеній горами. На поверхні озера відбиваються верхівки крислатих тополь та емпіричний замок-палац, що тоне у величезному парку. Навпроти, далеко у пітьмі, видніються надписи «Збараж» й «Триног».

Розлогі ліси Поникви утворюють букові хащі, де зберігся культ ідолопоклонства аж до XVIII століття. Якоб Собеський видав постанову, в якій наказав аби люди утримувалися від прощі до святого каменя. Тим «святим» каменем є «Триног» – скеля у постаті гігантського змія на трьох лапах. Неподалік знаходиться урочище під назвою «Страшний кут», де згідно з легендою, мали відбуватися криваві пожертвування і збори відьом та чарівників.

Територія Поникви славиться своєю мальовничою природою, зі стрімкими схилами, буйним рослинним світом і специфічними кліматичними особливостями.

Здавна цей регіон славився як курортна зона, бо чиста вода і повітря напували землю. Польські вельможі збудували тут красивий пансіонат, де сповнювалися сили та здоров’я.

І мед із цієї землі є чистим та корисним, бо саме на Поникві, у серці дикої природи, розташований хутір Видра з його пасікою. І саме тут бджоли-трудівниці збирають для «Смаколика» мед.