Корисні властивості яблук

Корисні властивості яблук

З різкою зміною кліматичних умов знижується здатність нашого організму опиратися різноманітним захворюванням, а відтак погіршується стан нашого здоров’я. Тому варто пам’ятати, що в любу пору року ми можемо попіклуватися про його стан за допомогою вітамінів і мікроелементів, основним джерелом яких є свіжі овочі і фрукти.

Стародавні греки і римляни вважали одним із таких корисних продуктів яблуко (воно було продуктом номер один на їхньому столі). Запримітивши у ньому здатність до збереження і відновлення здоров’я, а також і до покращення зовнішнього вигляду людини, вони надали яблуку символічного звучання у своїх міфах – «Троянський цикл», «Дванадцять подвигів Геракла».

Адже греки вважали, що з допомогою гармонійного поєднання зовнішнього і внутрішнього мікросвіту можна досягти ідеалу виховання особистості, тобто калокагатії (грец. καλοκαγαϑία, от καλός – прекрасний і ἀγαϑός – хороший, моральний). Ті особи, що дотримувалися цього принципу, були відомими і авторитетними мешканцями полісу, а також носіями культурних категорій: істини, добра і краси. Згодом цю ідею підхопили римляни, які говорили, що «в здоровому тілі – здоровий дух» (лат. «Mens sana in corpore sano», поет-сатирик Ювенал). Тому за допомогою дотримання принципу калокагатії було утворено дві найвідоміші культури Стародавнього світу, що стали основою для розвитку західноєвропейської культури.

У сучасному суспільстві з його динамічним темпом життя, інколи буває неможливо дотримуватися цієї гармонії розвитку організму. Проте існують безліч продуктів, котрі заощаджують час для їхнього приготування і покращують стан нашого здоров’я, одним із них є яблуко. Воно містить вітаміни: А, В1, В3, РР, Е, Н, К, С, а також мікроелементи: залізо, йод, калій, кальцій, магній, натрій, фосфор, кремній, цинк. При поєднанні цих корисних властивостей яблуко покращує загальний стан організму, його фізичну витривалість, підвищує імунітет, створюючи природній опір сезонним захворюванням, і нормалізує холестерин у крові. Крім цього, воно покращує колір шкіри і структуру волосся.

Тому лікарі радять вживати його в їжу при: розладах шлунка, дизентерії, захворюваннях серцево-судинної системи, ревматизмі, а також при проблемах із зором. Дітям яблука необхідно їсти не тільки тому, що вони є корисними, а й тому, що містять легкозасвоюване залізо – так необхідне для молодого організму.

Їх можна споживати необробленими, печеними, або засушеними, оскільки вони зберігають корисні властивості у будь-якому вигляді. Саме така різноманітність яблучного раціону представлена у «Смаколику», що піклується про Ваше здоров’я та задоволення Ваших смакових бажань.