Гарбуз – гарант здоров’я

Гарбуз – гарант здоров’я

Унікальним по своїй цінності є продукт Землі і Сонця – гарбуз. Історія цього великого помаранчевого овочу починається із Мексики. У Південній Америці вирощуванням гарбузів займалися ще 3000 років до н.е. А у Європу завезли цей овоч іспанці в шістнадцятому столітті.

Калорійність гарбуза на 100 г всього 22 ккал. Гарбуз на 90% складається із води. Однак, це – повноцінний мінерально-вітамінний комплекс. А вже який корисний, і говорити не доводиться, прямо-таки – криниця необхідних для здоров’я людини речовин!

Особливо цінний гарбуз тим, що містить вітамін К, який сприяє згортанню крові. Цей вітамін практично відсутній в інших овочах. У гарбузі дуже багато бета-каротину, вітамінів: А, С, Т, Е, Д, РР, К, В1, В2, В12. Крім цього в його хімічний склад входять кальцій, магній, залізо, мідь, калій, цинк, кремній, кобальт, фтор, фосфор, йод. Тому гарбуз має дуже багато корисних властивостей: покращує імунітет, зір, роботу нирок і печінки, процес травлення; зменшує ризик серцево-судинних захворювань, очищує організм від токсинів, поганого холестерину і шлаків, лікує безсоння.

Гарбуз є цінним овочем для дієтичного харчування. Кафе «Смаколик», дбаючи про ваше здоров’я, готує широкий асортимент смачних страв із гарбузом: кашу гарбузову з родзинками та яблуками, запіканку сирну з гарбузом, оладки яблучно-гарбузові, суп гарбузовий по-хорватськи, фреші, салати та ін.

На здоров’я!