Значення посту для християн

Значення посту для християн

Ще з часів Адама Божий народ постив, щоби тіло було здоровим, а розум працював активніше. Біблія говорить про піст як про щось хороше, корисне й очікуване.

Головна ідея посту — не тільки не споживати заборонені продукти, але і духовно очищатися, щоб підготуватися до Свята. Постом і молитвою ми зможемо здолати слабкості чи проблеми. Інколи ми можемо постити і молитися, якщо інші люди потребують допомоги. Наприклад, члени сім’ї, які хворіють і потребують благословення.

Господь радив: «А як постите, то не будьте сумні, як оті лицеміри: вони бо змінюють обличчя свої, щоб бачили люди, що постять вони».

Церковний Устав повністю виключає із вживання під час Великого посту м’ясо, яйця та молоко.

За грецьким звичаєм морепродукти і рибу дозволяють вживати по суботах та неділях. Проте у нашій країні деякі види морепродуктів вважаються делікатесами. А екзотичну їжу навряд чи можна вважати пісною.

Це саме стосується також солодощів, серед яких можуть бути зовсім пісні за складом продукти, але надто екзотичні та зовсім не пісні за ціною.

Особливо важливо: як під час, так і після посту уникати брехні, негативних емоцій, не вчиняти зло, з любов’ю відноситися до всіх оточуючих. І ставитись до інших так, як би ми хотіли, щоб ставились до нас. Любити ближнього свого, як самого себе!

Постіть здорово та смачно у «Смаколику»!